Wynik toksoplazmozy w trzynastym tygodniu ciąży

Witam, w 13 tygodniu ciąży wynik toksoplazmozy: igg; 26 dodatni igm: 0,40 ujemny Lekarz kazał zrobić awidność po 3 tygodniach wynik Igg 84,10 IU/ml awidność 42,50 % norma < 50 % niska awidność 50- 59 w szarej strefie >60 wysoka awidność czy mam przez to rozumieć że jestem zarażona tokso i to w czasie trwającej juz ciązy ??

Lek. Tomasz Budlewski

Niska awidność nie pozwala wykluczyć świeżego zakażenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie, najlepiej jak najszybciej. Być może będzie konieczność udania się do lekarza specjalisty chorób zakaźnych.