Wyniki testu na awidność toksoplazmozy w 6. tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 6 tygodniu ciąży. Otrzymałam wyniki toksoplazmozy. IgG 634,00 IU/ml, co daje wynik reaktywny. IgM 0,793 S/CO, co mieści się w granicy >0,8-<1,0 niejednoznaczny. Jakie działania mam dalej podjąć? Warto wspomnieć, że 2 lata temu robiłam badania na awidność IgG i wynik wyszedł 0,51. Ponadto wcześniejsze wyniki wynosiły: IgG 606,10, a IgM 1,07. Do lekarza idę dopiero za dwa tygodnie i strasznie się martwię wynikami. Proszę o odpowiedź, co mam dalej robić? Powtórzyć test na awidność?

Aleksander Ropielewski

Wskazane powtórzenie testu awidności, jednak fakt, że poziom przeciwciał nie uległ wyraźnej zmianie sugeruje, że nie mamy do czynienia ze świeżym zakażeniem.