Czy poziom ferrytyny ma związek z wypadaniem włosów?

Witam. Mam pytanie, czy poziom ferrytyny 25.35 ( zakres laboratorium 13-150) oraz żelaza 95 ug/dl ( zakres laboratorium 50-170) mogą byc przyczyną wypadających włosów i rozdwajających się, łamliwych paznokci? Dodam, że morfologia, TSH, ft3, ft4, prolaktyna, kortyzol,testosteron dheas, glukoza, insulina w normie. Poziom Wit d w dolnej granicy normy a Wit B12 dużo poniżej normy. Pozdrawiam. Kobieta 40 lat.

Witam.Do pewnego stopnia może bo to dość niski poziom ferrytyny i wskazuje na niedobór żelaza w całym organiźmie niezaleznie od jego stężenia we krwi.Z kolei niedobór żelaza sprzyja wypadaniu włosów.