Czy problemy z penisem mogą być spowodowane stresem?

Witam, mam 25 lat i mam problem z penisem. Kiedys czesto i dlugo sie masturbowalem itd. Mialem pozniej mocno zczernialego penisa i jadra. Gdy bylo np zimno jadra chowaly sie, penis byl maly. Z czasem ulegalo to poprawie. Penis i skora moszy powoli nabierala swoich kolorow i bylo coraz lepiej. Penis byl tez coraz wiekszy i wracal do formy zarowno w stanie wzwodu jak i w spoczynku. Od pewnego czasu zauwazylem ze przy laczeniu cewki ze skora moszny na cewce jest jakby biala plama z lewej strony cewki. Pozniej ta plama sie powiekszyla i stala jakby czescia skory moszny. Nie jestem pewien czy to skora moszny zaczela wchodzic na penisa czy penis ktory byl cofniety do moszny zaczal z niej wychodzic. W kazdym razie wyglada to tak ze teraz skora moszny wchodzi na czlonek od spodu ale tylko z lewej strony, z prawej jest ok. Tzn gdy zaczyna sie penis od strony moszny to cewka nie jest od razu szeroka tylko poczatkowo jest waski pasek ktory normalnie przechodzi przez srodek moszny a dopiero od 1/3 dlugosci penisa cewka robi sie szeroka. Od czasu gdy to zaobserwowalem moj penis znow robi sie maly, skora jest pomarszczona ale mysle ze to od stresu. Dodam ze caly cas mialem problemy z oddawaniem moczu. Mocz oddawalem ale waskim strumieniem i bylo male cisnienie. I to tez przez caly czas ulegalo poprawie a do czasu gdy zauwazylem ze ta skora moszny wchodzi na penisa mocz oddawalem juz praktycznie normalnie - duzo, szerokim strumieniem i bylo cisnienie. Boje sie ze skora moszny moze mo pichlonac calego penisa bo jest maly a skora na nim luzna i skora moszny tez jest luzna i jadra zwisajace. Ale to wszystko zaczelo sie dziac gdzy zaczalem sie tego obawiac. Czy obecne problemy moga byc spowodowane stresem? Czy mozliwe ze jesli to zostawie, nie bede sie przejmowal to penis znow zacznie wracac do formy a cewka sama przesunie sie w kierunku jader i jakby sama znajdzie swoje prawidlowe polozenie?

Lek. Michał Lenard

Konieczne będzie osobiste zbadanie Pana przez lekarza specjalistę. Sugeruję wizytę u urologa. Pozdrawiam!