Czy przed zabiegiem URSL mam zrobić dodatkowe badanie USG?

Dzień dobry, Dostałem skierowanie 18 sierpnia na zabieg URSL. Lekarz opisał 8 sierpnia lokalizacje kamienia, czy przed zabiegiem (planowany na 20 wrześni) należy zrobić dodatkowe badanie USG/RTG? Czy szpital może podjąć decyzje o zabiegu bez dodatkowych badań (w dokumentacji brak zdjęcia, jedynie opis). Pozdrawiam.

Lekarz kierujący na zabieg wydał na pewno zalecenia odnośnie tego, co należy zrobić przed zabiegiem i z czym zgłosić się do szpitala. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.