Czy przepuklina po operacji m. Lichteinstaina z użyciem siatki wróci?

Jestem 3 tyg. po operacji przepukliny pachwinowej m. Lichteinstaina z użyciem siatki i wczoraj wsiadłem do auta i 1/4 obrotu kierownicą zrobiłem siedząc za kierownicą w garażu żeby wyprostować koła bez włączonego silnika czyli bez wspomagania, a więc musiałem użyć trochę więcej siły. Czy możliwe jest, że przez to przepuklina może wrócić? Nie odczułem w tym momencie żadnego bólu, pieczenia. Czy nawrót przepukliny wiązałby się z bólem lub pieczeniem czy mógłby nie dawać żadnych objawów?

Witam. To raczej nie był wysiłek powodujący wzmożenie działania tłoczni brzusznej - raczej wysiłek dla rąk, więc zapewne nic się nie stało. Obowiązuje zakaz dźwigania - tłocznia brzuszna będzie działała napierając na wrota przepukliny może spowodować osłabienie i wznowę.