Czy siatka zastosowana w operacji przepukliny pachwinowej może pęknąć?

Witam 4 lata temu mialam operacje przepukliny pachwinowej z siatka mam straszne zaparcia czasami zalatwiam sie raz na kilka dni musze bardzo przec abym sie zalatwilachcialam sie dowiedziedziec czy ta siatka moze peknac?bardzo sie tego boje jak sie zalatwiam to ciagle o tym mysle czym mocniej cisne ze zaraz mi peknie prosze o pomoc Emilia

Tak jak każdy materiał i siatka może pęknąć, ale częściej może oderwać się, co daje podobny efekt. Jednak normalnie używana tłocznia brzuszna nie powinna doprowadzić do takiego skutku