Czy przepuklinę można leczyć laparoskopowo na NFZ?

Witam, Chciałabym zapytać czy przepuklinę kresy białej oraz pępkową można wykonać na NFZ laparoskopowo. Jeśli tak, to do jakiej placówki najlepiej się udać? Kontaktowałam się z siedzibą NFZ odnośnie tego pytania, jednak powiedziano mi, iż nie posiadają tego typu ogólnych informacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 34 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zarówno operacja przepukliny kresy białej, jak i operacja przepukliny pępkowej znajduje się w wykazie zabiegów, które są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jeśli zaś chodzi o placówki, w których wykonywane są te zabiegi, to można pytać u źródła – a więc skierować to pytanie do placówek w najbliższej Pani okolicy lub zapytać lekarza prowadzącego, który być może wskaże Pani placówki, w których wykonywane są operacje przepuklin. Zdaniem naszego eksperta również NFZ powinien odpowiedzieć Pani na pytanie, które ośrodki mają kontrakt.

Takie wypowiedzi można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-we-wroclawiu-mozna-zoperowac-laparoskopowo-przepukline-pachwinowa-obustronna-na-nfz,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/operacja-przepukliny-pachwinowej-w-warszawie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/refundacja-przez-nfz-operacji-przepukliny-pachwinowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.