Czy przewlekła białaczka limfatyczna (CLL) może być wynikiem ciąży?

Mam 34 lata. Rok temu, w 12 tygodniu ciąży, zdiagnozowano u mnie przewlekłą białaczkę limfatyczna.Wyniki morfologiczne wykazały 39 tys. WBC i 33 tys. LYMPH, a wraz z wiekiem ciąży wyniki rosły w górę aż do 49 tys. WBC i 39 tys. LYMPH. Trzy miesiące po urodzeniu dziecka wyniki się polepszyły na poziom 23tys WBC i 19tys LYMPH.W tej chwili jestem już 8.5 miesiąca po porodzie, a wyniki badan to 32tys WBC i 28tys LYMPH. Przed ciążą czułam się dobrze, a wyniki morfologiczne były dobre. Kilka znajomych osób mówiło mi o podobnych przypadkach białaczki w ciąży, która po jakimś czasie od porodu mijała. Odpowiedź na powyższe pytanie jest dla mnie bardzo ważna, gdyż pragnę mieć kolejne dziecko. A w moim wieku długo nie mogę czekać.
34 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przewlekła białaczka limfatyczna jest chorobą nowotworową, która powstaje w szpiku kostnym i nie jest spowodowana ciążą. Prawdę mówiąc trudno mi zajmować jakiekolwiek stanowisko, nie znając dokładnego wywiadu ani wyników badań.

Przewlekła białaczka limfatyczna jest ogólnie domeną osób w starszym wieku i jest to choroba nieuleczalna. Z pewnością jest Pani pod opieką hematologa i to z nim powinna Pani omówić kwestie nie tylko leczenia, ale także ewentualnych planów co do zajścia w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie