Czy przez bakterie w pęcherzu i częste oddawane moczu bakterie przeniosły się do szyjki macicy?

bakteria enterocous faecalis oraz Klebsiella pneumoniae. Witam od kilki lat mam problemy z oddawaniem moczu, zrobiłam posiew wyszła bakteria Klebsiella pneumoniae. ZROBIŁAM posiew z szyjki macicy ponieważ od kilku lat staram się o ciąże, wszystkie wyniki prawidłowe. Moje pytania brzmią; 1. Czy przez bakterie w pęcherzu i częste oddawane moczu bakterie przeniosły się do szyjki macicy, czy to jest powiązane? 2. I czy to może być przyczyną mojej niepłodności?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczny posiew wraz z antybiogramem, po badaniu będzie można ustalić odpowiednie leczenie, przyczyn niepłodności może być wiele i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć przy pojedynczym wyniku.