Czy przez petting i pieszczoty mogło dojść do przedostania się plemników do pochwy?

Podczas uprawiania pettingu z moim chłopakiem doszło do wytrysku, dokładnie moją ręką na prześcieradło trochę i jego rękę. Poszedł umyć ręce, ale na prześcieradle pewnie dalej się znajdowało, niestety nie zdjęliśmy go...

Po jakimś czasie on zaczął mnie pieścić (dotykał moich miejsc intymnych, nawet w środku pochwy) nie przypominam sobie żebym miała ze spermą jakiś większy kontakt, bo nawet na to uwagi nie zwróciłam, ale czy mogła ona się jakoś przedostać przez majtki, czy nawet delikatne dotkniecie jej? Miały one jakieś szanse, nawet jeśli już, żeby przedostać się przez moją błonę dziewiczą?

Chciałabym jeszcze stwierdzić, że pod kołdrą było gorąco a słyszałam, że plemniki mogą przetrwa tylko w 37 stopniach. Poradźcie...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Błona dziewicza nie stanowi żadnego zabezpieczenia, dlatego wskazane jest unikanie kontaktu spermy z drogami rodnym kobiety. Podstawowym czynnikiem umożliwiającym określenie ryzyka ciąży, jest faza cyklu w której doszło do zbliżenia.

Umycie rąk przez partnera było słusznym postępowaniem. Szansa, że później otarł się o tę część prześcieradła, na której pozostała sperma jest niewielkie. Dodatkowo, plemniki umierają po około 5 minutach przebywania w niedogodnych dla siebie warunkach (niska lub wysoka temperatura, suchość). Bielizna stanowi wystarczającą warstwę ochronną przed przeniknięciem plemników.

Reasumując wydaje się, że ryzyko ciąży jest praktycznie równe zero. Sugerowałabym spokojnie poczekać do dnia przewidywanej miesiączki w razie opóźnienie krwawienia wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam