Czy przeziębienie lub stres może być przyczyną braku okresu?

Witam, mam problem z nieregularnym cyklem miesiączkowym. Otóż, zawsze był on regularny (30-32dni), jednak od września cykl się znacząco skrócił, okres występował co 2-3 tygodnie, krawienkw zamiast 6 dni trwało 3, ostatni okres miałam 17 grudnia, od tamtego czasu go nie mam... Nie ma możliwości ciąży. Mam teraz na głowie sporo spraw, dużo stresów, nieregularne jedzenie, mało snu, dodatkowo ostatnio się przeziębilam. Czy może to mieć wpływa na brak okresu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Owszem ale mimo wszystko w takim wypadku należy wykluczyć przyczyny chorobowe. Dlatego zalecana jest wizyta u specjalisty.