Czy przy antybiotyku zawsze należy brać lek osłonowy?

Witam..otrzymałem od lekarza do zastosowania antybiotyk tj.ramoclav 875mg 125mg ale nie otrzymałem żadnej osłony,co mam zrobić i czy przejmować się..?bo raczej do każdego antybiotyku chyba musi być jakaś osłona by chronić zakładek jelita itp

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Leki osłonowe są bez recepty, także sam może Pan takie wykupić Część osób preferuje zamiast tzw. leków osłonowych jogurt naturalne. Należy jednak pamiętać aby zachować co najmniej odstęp godzinny między dawką antybiotyku a osłoną.