Czy przy antykoncepcji hormonalnej można stosować zabiegi kosmetyczne?

Czy biorac antykoncepcje hormonalna oraz inne na zbicie meskich hormonow (androcur) . Mozna stosowac zabiegi kosmetyczne? Peelingi,kwasy,lasery oraz zabiegi na wypadanie wlosow osoczem bogatoplytkowym? Nie zostawia te zabiegi przebarwien,blizn?

Leki hormonalne mogą zwiększać ryzyko powstawania melasmy, ale nie przebarwień po zabiegach (a przynajmniej przebarwień pozapalnych). Wymienione przez Panią zabiegi często stosuje się u pacjentek które zażywają tego typu leki. Ważniejsze jest prawidłowe wykonanie zabiegu (doświadczony lekarz) oraz przestrzeganie zaleceń pozabiegowych w tym stosowanie filtrów SPF 50+. Ryzyko powstawania blizn nie zwiększa się.