Leczenie przeciwtrądzikowe cd.

Witam, stosowałam retinoid zewnętrzny 3-ej generacji - D***, na codzień używam kremu z filtrem SPF 30, staram się unikać słońca, nie chodzę na solarium. Jaka może być przyczyna powstawania przebarwień i blizn po niewielkich zmianach? Czy ścieńczenie warstwy rogowej ma tu jakieś znaczenie? Czy jest szansa na usunięcie takich zmian retinoidami lub peelingami lekarskimi? Czy puder mineralny rzeczywiście jest bardziej odpowiedni dla cery z problemami niż tradycyjne podkłady? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

W przypadku stosowania retinoidów należy stosować wysoką - nie średnią - ochronę przeciwsłoneczną - co najmniej SPF 50. Istniejące przebarwienia można usuwać bądź zmniejszać ich widoczność, m.in. przy pomocy peelingów i innych zabiegów dermatologicznych czy medycyny estetycznej. Konieczna jest indywidualna ocena problemu przez lekarza i dobór odpowiedniego zabiegu.

Pudry mineralne - pod warunkiem, że nie zawierają żadnych "dodatków" - są lepszym rozwiązaniem dla skóry trądzikowej niż drogeryjne odpowiedniki.

Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Często po trądziku powstają przebarwienia, czasami mikroblizny, które powstają od wyciszkania samodzielnego w domu krost.