Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku i przebarwień skórnych oraz blizn

Tradzik, przebarwienia, blizny. Jak leczyc, jak ukryc?
ponad rok temu

Genetyka w łysieniu plackowatym

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Istnieje bardzo wiele metod leczenia trądziku, przebarwień oraz blizn. Tak naprawdę konkretna metoda zawsze powinna być dobierana indywidualnie dla konkretnego pacjenta. W zależności bowiem od nasilenia, rozległości czy też stopnia zaawansowania zmian dermatologia oraz medycyna estetyczna dysponują wieloma możliwościami. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem podczas bezpośredniej wizyty.

0

Witam, leczenie trądziku; antybiotyki miejscowe i doustne lub izotretynoina - w zależności od nasilenia zmian. Przebarwienia - peelingi np. azelainowy, migdałowy, glokolowy - tylko jesienią. Blizny - lasery frkacyjne np. Co2, Mosaic, Fraxel - tylko jesienią. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Witam
Blizny potradzikowych mozna skutecznie leczyć zabiegami laserem CO2 zwłaszcza jeżeli połączy sie je z mezoterapia np osoczem bogatoplytkowym
W przypadku istnienia trądziku i przebarwień mozna zastosować peelingi chemiczne. Dobry lekarz medycyny estetycznej na konsultacji po ocenie stanu skory dobierze odpowiednia kuracje.
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy