Leczenie przebarwień

Witam. Od 3 lat mam trądzik. Przyjmowałem takie leki tak T*** 150, 300, E***, D***, Z***, D***, C***, X***, A*** oraz od przebarwień SVR Lysapha cicapeel peeling, ale nie przynosi skutków. Obecnie nie mam pryszczy, ale przebarwienia. I tu moje pytanie - czy są jakieś domowe sposoby, leki bez recepty, zabiegi na ten stan skóry?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

W domu można stosować peelingi lub specjalne kremy złuszczające, rozjaśniające. Dostępne są również kuracje złuszczające do stosowania w domu. Najlepiej wybierać te z serii aptecznych, gdyż zawierają większe stężenie aktywnych składników, co wiąże się z ich większą skutecznością.

Proszę jednak pamiętać, że rzadko możliwe jest całkowite "zlikwidowanie" przebarwień. Zwykle udaje się zminimalizować ich widoczność, a efekt zależy w dużej mierze od wielkości i intensywności zmian.

Większe szanse powodzenia dają kuracje oraz zabiegi dermatologiczne i medycyny estetycznej. Poprzedza je wizyta u lekarza dermatologa lub specjalisty medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni rodzaj postępowania. Kuracje czy zabiegi gabinetowe są zwykle uzupełniane odpowiednimi preparatami do domowego użytku zaleconymi przez lekarza.

Pozdrawiam

Domowych sposobów nie ma.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry oraz zastosowanie laseru IPL.