Czy przy AZS mogę wykonać taki zabieg?

Dzień dobry, Chciałabym poddać się zabiegowi osocza bogatoplytkowego i fibryny. Mam atopowe zapalenie skory i alergie na formaldehyd, chrom i nikiel. Czy to nie będzie przeciwwskazaniem do zabiegu? z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Może Pani przy wspomnianych dolegliwościach poddać się zabiegowi osoczem bogatopłytkowym. Chyba że w miejscu, gdzie miałby być przeprowadzony zabieg pojawi się stan zapalny. Z pewnością należałoby w związku z tym wcześniej skonsultować się z lekarzem i opowiedzieć o stanie zdrowia. Specjalista po wywiadzie oraz obejrzeniu skóry będzie mógł trafnie ocenić ryzyko.

Dodajmy, że zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest jednym z bezpieczniejszych w medycynie estetycznej. Ze względu na to, że pacjentowi wstrzykiwane nie są „obce” substancje, ale pewną część własnej krwi. Dzięki temu nie ma ryzyka wywołania reakcji alergicznej.

Zachęcamy też do lektury artykułu na temat zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

https://uroda.abczdrowie.pl/osocze-bogatoplytkowe-hit-czy-kit

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.