Czy przy guzie nadnerczy wskazane są zabiegi w kriokomorze?

Witam! Chciałabym wiedzieć czy przy guzie nadnercza wskazane sa zabiegi w kriokomorze? Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam

Dzień dobry,

Zabiegi w kriokomorze teoretycznie mogą wyindukować wzrost guza nadnercza lub pobudzić jego czynność hormonalną, jeśli jest to guz aktywny hormonalnie. Czy miała Pani przeprowadzoną endokrynologiczną diagnostykę guza oraz wykonane KT nadnerczy, czy rozpoznanie zostało postawione tylko na podstawie wykonanego usg brzucha? Jeśli jedynie usg, to konieczna jest bardziej szczegółowa diagnostyka obrazowa i endokrynologiczna.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz