Czy przy niewielkiej niedomykalności aortalnej (VC-3mm) można spokojnie zajść w ciążę?

Witam, proszę o informację czy przy niewielkiej niedomykalności aortalnej (VC-3mm) można spokojnie zajść w ciążę? Czy to czymś grozi dziecku ? Czy ta wada może się pogłębić w trakcie ciąży bądź porodu? Czy można przy tej wadzie karmić piersią? I jaki poród jest wskazany czy można rodzić naturalnie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Niewielka wada nie powinna mieć wpływu na ciążę i poród, nie jest bezwzględnym wskazaniem do cc. W razie wątpliwości sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam