Czy można zadecydować o rodzaju porodu?

Mój pierwszy poród cc w 2012 r. Teraz jestem w ciąży chciałabym dalej cc, czy będę podejmować sama o tym decyzję czy lekarze ją podejmą? Kiedy podpisuje się dokumenty? Pamiętam że podczas porodu dali mi dokumenty do podpusania

Lek. Michał Lenard

O sposobie porodu decyduje lekarz położnik na podstawie określonych wskazań do porodu naturalnego, lub cięcia cesarskiego. Przebyte cc nie jest bezwzględnym wskazaniem do kolejnego cc. Dokumenty podpisuje się już w szpitalu, w różnym czasie (w zależności od organizacji pracy, lub sytuacji na oddziale). Pozdrawiam!