Nadciśnienie tętnicze i wada wzroku a wskazania do porodu przez cesarskie cięcie

Witam, Jestem w 36 tygodniu ciazy mam 24 lata. Jestem nadcisnienowcem moje cisnienie sprzed ciazy wynosilo 190/120 mam tez wade wzroku -7,5. Moja ginekolog twierdzi ze nie ma przeciwskazan do porodu naturalnego. Okulistka ma obawy. Czy to prawda ze powinnam miec cesarke ?

Położnik decyduje na podstawie całokształtu obrazu klinicznego, także uwzględniając emocje, stan psychiczny.
Warto wiedzieć, że zabieg cięcia jest dużo poważniejszym zabiegiem dla kobiety.
Ma Pani też prawo poznać opinię innego specjalisty położnika.
Zaświadczenie-opinia Pani lekarza okulisty może być istotna i pomocna przy wypracowywaniu decyzji co do strategii porodu.
Pozdrawiam. JW, Poznań.