Czy przy wadzie wzroku można rodzić naturalnie?

Witam, Mam wadę wzroku -6,0 i - 5,0. Byłam na badaniu u okulistki, która stwierdziła, że na siatkówce są rozrzedzenia. Jednak stwierdziła, że przy takiej wadzie jest to normalne i mogę rodzić siłami natury. Czy faktycznie tak jest? Czy nie grozi mi odklejenie/odwarstwienie siatkówki?

Szanowna Pani,
nie wiem kto i nie wiem gdzie wymyślił odklejenie siatkówki podczas porodu. Chcociaż od 20 lat uprawiam okulistykę nie mam pojęcia skąd te bzdury się wzięły!

Medycyna na całym świecie nie zanotowała ani jednego takiego przypadku.

Odklejenie siatkówki podczas porodu fizjologicznego nie jest fizycznie możliwe. Podczas porcia rośnie ciśnienie w oku i siatkówka jest dociskana a nie odklejana.

Wada wzroku jako taka nie jest przeciwwskazaniem do porodu siłami natury. Z porodu siłami natury trzeba zrezygnować w bardzo wybranych przypadkach i o tym decyduje położnik.