Wada wzroku a ćwiczenia na siłowni

Witam! Moje pytanie brzmi, czy ćwiczenia na siłowni przy wadzie wzroku (rzędu -7,5 i -6,5) może prowadzić do jego pogorszenia? Okulista stwierdził, że przy wyższych wadach istnieje ryzyko odklejenia siatkówki przy wyciskaniu znacznych ciężarów, ale same ćwiczenia nie prowadzą do pogłębienia wady. Chciałbym usłyszeć opinię innego eksperta. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam.
Przy dużej krótkowzroczności oraz przy dużym wysiłku na siłowni istnieje duże ryzyko pogorszenia parametrów gałki ocznej do odklejenia siatkówki włącznie.
Pozdrawiam