Ćwiczenia na siłowni a wada wzroku

witam syn ma wade wzroku -4,25 dioptrii przez 10 miesiecy chodzil na silownie ma 17 lat. czy w takiej sytuacji moze cwiczyc na silce czy jest jakis sposob na powstrzymanie rozwoju wady wzroku ,gdyz 10 miesiecy temu mial -3 pozdrawiam

Witam.
Decyzję co do ćwiczeń wysiłkowych na siłowni powinien podjąć lekarz okulista po dokładnym zbadaniu obwodu siatkówek.
Pozdrawiam