Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy krótkowzroczności można ćwiczyć na siłowni?

Witam. Jestem krótkowidzem (-0,75 oboje oczu) miałem też podejrzenie podwyższonego ciśnienia śródgałkowego (ale 2 kontrole tego nie potwierdziły) - czy mogę spokojnie uprawiać dyscypliny siłowe? Czy ćwiczenie na siłowni nie odbije się negatywnymi skutkami na wadzie mojego wzroku? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Zaćma - co oferuje okulistyka?

Zaćma to wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, która prowadzi do częściowego lub całkowitego zmętnienia soczewki oka. Pogorszenie ostrości widzenia do dali, zamglone widzenie do dali, słabe widzenie w słoneczny dzień ? to niektóre objawy zaćmy. O współczesnych możliwościach wyleczenia tej choroby opowiada docent dr hab. n. med. Piotr Jurowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Podana przez pana wartość wady -0,75D jest małą krótkowzrocznością.  Przy niej nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń na siłowni, ale poleciłabym badanie kontrolne siatkówki przez lekarza okulistę,  żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy