W jaki sposób ćwiczenia na siłowni mogą przyczynić się do pogorszenia się wady wzroku?

W jaki sposób ćwiczenia na siłowni mogą przyczynić się do pogorszenia się wady wzroku przy krótkowzroczności (-8, -9 dpt)i astygmatyźmie? Czy przy wspomnianej wadzie mogę ćwiczyć na siłowni?

Witam serdecznie. W takiej sytuacji ćwiczenia na siłowni nie są wskazane. Jest to związane z możliwością uszkodzenia nerwu wzrokowego na skutek wygenerowania wysokiego ciśnienia systemowego.

Witam.
Przy krótkowzroczności siatkówka ma większe predyspozycje do odklejania się , dlatego też ćwiczenia wysiłkowe nie powinny być w ogóle zalecane.
Pozdrawiam