Trening na siłowni a duża wada wzroku

Trening na siłowni a duża wada wzroku. Dzień dobry. Mam obecnie 19 lat i niedługo chciałbym zacząć chodzić na siłownię, na początku żeby trochę poćwiczyć ale potem już bardziej intensywnie. Niestety mam wadę wzroku - 5,75 na lewe oko i na prawe - 6,5. Wielokrotnie słyszałem że taki wysiłek na siłowni może doprowadzić nawet do odklejenia siatkówki. Jak wysokie jest takie ryzyko? Czy to dotyczy się również trenowania sztuk walki takich jak boks, kickboxing lub krav maga? Czy na przykład basen i pływanie byłoby dobrym odpowiednikiem siłowni? Jeszcze mam pytanie, bo jest wiele sposobów na operację wzroku jak np. laserowa korekta i gdybym ją wykonał, oczywiście około 30stki to mógłbym po jakimś czasie od operacji trenować na siłowni?

Tak, jest to duża wada krótkowzroczności, nie powinien Pan ćwiczyć intensywnie, dźwigać ciężarów, biegać. Basen i pływanie są dobrym pomysłem. Po zabiegu laserowej korekcji wzroku nie należy również ćwiczyć na siłowni czy dźwigać.