Wada wzroku a ćwiczenia po fotokoagulacji

Witam mam wade wzroku -4,5 lewe oko i prawe -4,25 na lewym oku zrobiło mi się przedarcie siatkówki ,bardzo lubię ćwiczyć i czy po zabiegu fotokoagulacji będę mógł dalej ćwiczyć i jakie ćwiczenia będę mógł wykonywać ? czy unikać tylko ćwiczeń w których muszę się schylać ? i czy laserowy zabieg korekty wzroku wyeliminuje powstawanie przedarć gdyż są one następstewem wysokiej krókowzroczności ?

Witam. musi Pan zaniechać cześci ćwiczeń siłowych ze schylaniem ,dzwiganiem i ze wstrzasami np. skakanka.Zabieg refrakcyjny nie ma związku ze zwyrodnieniami i otworami w siatkówce. Wymaga Pan częstych kontroli, przedarcia siatkówki niestety nawracają w innym miejscu. Pozdrawiam