Co dalej, jeśli kilka lat temu przeszedłem poważniejszy uraz skroni?

Witam. Kilka lat temu przeszedłem poważniejszy uraz skroni, a w tym roku okulista zobaczył u mnie zmiany degeneracyjne siatkówki (ślady ślimaka, białe bez ucisku w obydwu oczach) i 3 otwory zanikowe (w jednym oku), które zostały poddane zabiegowi fotokoagulacji laserowej. Jestem już kilka miesięcy po zabiegu, czy są przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała (podciąganie na drążku, pompki, przysiady)? Czy uraz mógł spowodować te zmiany? Moja wada to 1 dioptria na obu oczach.

Witam.białe bez ucisku może spowodować olbrzymie przedarcie. Nie może Pan ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem. Może Pan pływać biegać oraz jeździć rowerem i na nartach. Pozdrawiam serdecznie