Czy to przedarcie siatkówki?

Witam, 2 dni temu wykryto u mnie "małe przedarcie siatkówki" w prawym oku, na jutro jestem umówiony na zabieg laserowy, jednak dzień później wyjeżdżam na wakacje, gdzie nie ukrywam mam zamiar spożywać alkohol, przebywać na słońcu i pływać. Czy po takim zabiegu istnieją jakieś przeciwwskazania, m.in takie które pokrywają się z moimi zamiarami? Czy w takim wypadku mogę przesunąć zabieg na przyszły tydzień? Raz jeszcze jest to "Małe przedarcie siatkówki"

Lek. Tomasz Budlewski

Osobiście radziłbym poddać się zabiegowi i przyjemności ograniczyć