Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cesarskie cięcie czy poród naturalny przy mojej wadzie wzroku?

Witam. Mam 20 lat i w przyszłym roku zostanę mamą - termin wyznaczony mam na 23 lutego. Jednak sama nie wiem jaką metodą dziecko wydostanie się na świat. Lekarze mnie już skołowali. Okulista, u którego byłam stwierdził, że przy takiej wadzie wzroku poród musi odbyć się przez cesarskie cięcie, zaś pani ginekolog, do której chodziłam na początku powiedziała, że tę metodę (cesarskie cięcie) uskutecznia się dopiero od wady -10. Moja wada jest dość spora - konkretnie: -5 i -5,5. Jak to jest? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

O tym czy ciąża będzie rozwiązana przez cesarskie cięcie czy przez poród siłami natury decyduje wynik badania dnia oka. Wzmożony wysiłek podczas porodu siłami natury może być powikłany odklejeniem siatkówki. Okulista ocenia czy istenieją do tego predyspozycje u Pani. Może się okazać, że kobieta przy wadzie -2,5 D na dnie oka będzie miała zmiany, które będą wskazaniem do cesarskiego cięcia, a kobieta o wadzie -7 D takich zmian nie bedzie miała i urodzi siłami natury.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy