Czy takie cesarskie cięcie jest prawidłowe?

Witam. Mam pytanie odnośnie cięcia cesarskiego, a konkretnie o to czy wypychanie dziecka na siłę spod żeber podczas cięcia jest prawidłowa praktyką i czy nie niesie żadnych konsekwencji w późniejszym etapie dla dziecka?

Dzień dobry.
Poród siłami natury jest najoptymalniejszym sposobem porodu płodu. W sytuacjach szczególnych i w przypadku wystąpienia przeciwwskazań do porodu naturalnego wykonuje się cięcie cesarskie. Wytaczanie płodu z macicy po uprzednim nacięciu jej w dolnym odcinku jest standardowym postępowaniem operacyjnym.
Pozdrawiam