Niedoczynność tarczycy a cięcie cesarskie

Witam mam niedoczynność tarczycy, słyszałam że gdy zajdę w ciążę będę mieć cesarskie cięcie. Czy to prawda? Czy mam się czegoś obawiać? Czy pozostaje po tym blizna? Czy lepiej jest urodzić naturalnie dla zdrowia dziecka? Dziękuję i pozdrawiam

Elżbieta Rhone

Witam,
niedoczynność tarczycy nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego. Możliwe, że występują u Pani inne schorzenia, które wykluczają poród siłami natury.