Czy schizofrenia jest wskazaniem do porodu poprzez cesarskie cięcie?

Czy jeśli mam stwierdzone i leczone psychiatrycznie schizotypowe zaburzenia osobowości(typu schizofrenii) i depresje to jest to wskazanie do cięcia cesarskiego?Martwię się,że przy naturalnym porodzie z powodu stresu lub bólu nie będę mogła współpracować z lekarzami, bo stracę kontakt z otoczeniem.

Dzień Dobry Pani,

To byłoby zależne od opinii lekarza prowadzącego Panią, jak również od opinii lekarza położnika.

Serdeczności i radości dla Pani w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

do porodu naturalnego może Pani poprosić na podstawie zaświadczenia od psychiatry, o znieczulenie zewnątrzoponowe, które ułatwi Pani przeżycie poród w sposób komfortowy lub cięcie cesarskie w znieczuleniu PP (podpajęczynówkowe). Proszę się nie obawiać osoby ze schizofrenią znieczulane są też ogólnie bez powikłań.

Pozdrawiam serdecznie