Czy wada wzroku może być wskazaniem do porodu przez cesarskie cięcie?

Witam Moje pytanie jest następujące czy wada wzroku może być wskazaniem do zakonczenia porodu cesarskim cieciem? Jakie badania należy wykonać?

Witam,
wskazana jest konsultacja okulistyczna i stwierdzenie przez lekarza czy istnieją przeciwwskazania do porodu siłami natury.
Duża krótkowzroczność nie stanowi jednak przeciwwskazania.
Nie wiem o jakiej wadzie Pani pisze.

pozdrawiam