Czy waga dziecka jest wskazaniem do porodu?

Witam dziś mija 7 doba po terminie porodu.Byłamw szpitalu na kontrolnym ktg. Jutro mam się zgłosić na szpital. Moje pytanie brzmi : vzy waga dziecka : dziś okreslono na 4470 g jest wskazaniem do cc??? czy mam cos w tym temacie do powiedzenia? Czy tylko lekarz decyduje? jak to wygląda?

Elżbieta Rhone

Witam,
duża waga dziecka może być wskazaniem do cięcia cesarskiego. Decydują o tym jeszcze inne czynniki, np. budowa rodzącej, to czy już kiedyś rodziła dzieci, czy ma cukrzycę itp. Trzeba pamiętać też o tym, że taki pomiar masy dziecka obarczony jest błędem. Oczywiście przy wyborze sposobu rozwiązania może Pani wyrazić swoje zdanie odnośnie porodu.