Czy przy problemach z błędnikiem można latać samolotem?

Witam, z moją mamą będziemy niedlugo lecieć samolotem (jest jej to pierwszy lot). Moja mama ma problemy z blednikiem w wyniku czego nie raz ma zawroty głow oraz wymioty (też powód gastrologiczny). Moje pytanie brzmi czy dla takich osób bezpieczne jest latanie? Czy zaszkodzi to jej zdrowiu? Jeśli nie to bardzo proszę o poradę na lekarstwo, które mogłoby ułatwić mojej mamie podróż. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie sprecyzowała Pani jakiego typu są zaburzenia błędnikowe.
Podczas lotu samolotem dochodzi do przeciążeń, więc zawroty głowy mogą się pojawić/nasilić - może pomocny byłby Aviomarin, ale trudno się wypowiadać bez znajomości choroby pacjenta.

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska