Czy przy przyjmowaniu Acardu nie jest wskazana suplementacja Q10?

Przyjmuję Roswerę (5 mg). Podobno przy braniu statyn dobrze jest suplementować koenzym Q10. Jeśli tak, to w jakiej dawce? Przyjmuję również Acard, który z tego co przeczytałam nie "współgra" z Q10 gdyż oba mają wpływ na krzepliwość krwi, a co za dużo to niezdrowo. Czy jest to prawda? Czy przy przyjmowaniu Acardu nie jest wskazana suplementacja Q10?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma badań potwierdzających skuteczność działania koenzymy Q 10 przy terapii statynami czy acardem.
Pozdrawiam