Czy przy takim wyniku można już zakładać cukrzycę ciążową?

Jestem w 27 tygodniu ciąży. Wczoraj wykonywałam test obciążenia glukozą 75 g. Wynik na czczo - 78,2 mg/dl, po godzinie - 146,5 mg/dl, po 2 godzinach - 156,3 mg/dl. Norma podana przez laboratorium po 2 godzinach to 153. Skonsultowałam ten wynik z moim lekarzem. Zasugerował on powtórzenie testu obciążenia glukozą. Czy mogę bez problemu taki test powtórzyć w odstępie tygodnia? Czy może mieć to jakikolwiek zły wpływ na dziecko? Czy przy takim wyniku można już zakładać cukrzycę ciążową?

Wynik spełnia kryteria rozpoznania cukrzycy ciążowej. Powtarzanie testu jest przeciwwskazane. Obowiązuje dieta cukrzycowa i samokontrola glikemii. W celu przeszkolenia i dalszej obserwacji należy być pod opieką diabetologa.

Dzień dobry,

test można powtórzyć w przeciągu 1- 2 tygodni. Im wcześniej zdiagnozuje Pani cukrzycę tym lepiej. Natomiast już na ten moment może Pani włączyć prawidłowy sposób odżywiania się - dostosowany do osób chorych na cukrzycę.

Pozdrawiam