Test obciążenia glukozą a grupa ryzyka

Witam. Mialam test z 75 g glukozy. Na czczo 84,a po 2 godzinach 121, czy to wynik w normie? Bo lekarz jednak.zalecił mi dietę i sie martwie czy jestem w grupie ryzyka? dodam ze jestem w 26 tyg ciazy, a od 3 tyg mam zalozony szew okrezny.

Witam Panią,

Według najnowszych zaleceń Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego - 2014 cukrzycę ciążową rozpoznajemy w przypadku glikemii na czczo > 92 mg/dl, zaś po 2 h od obciążenia glukozą > 153 mg/dl (kryteria te są nieco inne, niż zalecane w 2013 roku ). Wyniki Pani testu są jak najbardziej prawidłowe.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz