Test obciążenia glukozą a grupa ryzyka

Witam. Mialam test z 75 g glukozy. Na czczo 84,a po 2 godzinach 121, czy to wynik w normie? Bo lekarz jednak.zalecił mi dietę i sie martwie czy jestem w grupie ryzyka? dodam ze jestem w 26 tyg ciazy, a od 3 tyg mam zalozony szew okrezny.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jakie produkty są niewskazane w cukrzycy?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z listą produktów, które są niewskazane w tej chorobie.

Witam Panią,

Według najnowszych zaleceń Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego - 2014 cukrzycę ciążową rozpoznajemy w przypadku glikemii na czczo > 92 mg/dl, zaś po 2 h od obciążenia glukozą > 153 mg/dl (kryteria te są nieco inne, niż zalecane w 2013 roku ). Wyniki Pani testu są jak najbardziej prawidłowe.


Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0

Wartości testu tolerancji glukozy są prawidłowe. Nie wiem jaką dietę zalecił Pani lekarz ale widocznie są jakieś przesłanki medyczne (np. cukrzyca w rodzinie, otyłość). Na razie nie powodów do niepokoju.

Specjalista w dziedzinie diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy