Czy przy tej wadzie trzeba cały czas nosić okulary?

Dzień dobry. Czy przy wadzie wzroku (-2.0) na obu oczach należy nosić okulary cały czas?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Wady wzroku

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przy wadzie wzroku (-2.0) na obu oczach wskazane jest noszenie okularów cały czas. Uznaje się, że wada wzroku do -2,5D to krótkowzroczność mała. Pani wada jest jednak na tyle znaczna, że może Pani po prostu przeszkadzać w codziennych czynnościach. Krótkowzroczność objawia się przede wszystkim nieostrym widzeniem przedmiotów znajdujących się w dali, a także nieostrym widzeniem w nocy. Osoby z krótkowzrocznością nie mają problemów z wyraźnym widzeniem przedmiotów z bliska, natomiast obraz przedmiotów odległych jest zamazany.

Przez pierwsze dni noszenia okularów może Pani czuć dyskomfort spowodowany męczeniem się oczu i bólem głowy. Zalecane jest stopniowe przyzwyczajanie się do okularów, np. zaczynając od 6 godzin pierwszego dnia, 8 godzin drugiego. Trzeciego, czwartego dnia dyskomfort powinien ustąpić.

Oczywiście jeżeli nie lubi Pani noszenia okularów, można zastanowić się nad używaniem soczewek kontaktowych. Zwykle pacjent potrzebuje się przełamać, aby zacząć nosić soczewki, jednak kiedy to nastąpi okazuje się, że soczewki są wygodnym i niezwykle komfortowym zamiennikiem okularów.

Więcej informacji w temacie krótkowzroczności znajdzie Pani w artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/krotkowzrocznosc,

https://portal.abczdrowie.pl/okulary-korekcyjn,

https://portal.abczdrowie.pl/noszenie-okularow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty