Czy przyczyną nietrzymania moczu u osoby dorosłej może być udar?

Witam. Czy przyczyna nietrzymania moczu u osoby doroslej mozw byc udar, mimo ze nie zostal przez lekarz potwierdzony. Sa jakies zmiany w mozgu ,lekarz sugeruje , ze to przezut ale nie stwierdzono skad i gdzie jest umiejscowiony nowotwor. Do jakiego lekarza powinna zglosic sie chora.

W zasadzie nie ma czegoś takiego jak udar pod postacią izolowanego nietrzymania moczu. Nietrzymanie moczu może być jednym wielu innych objawów udaru mózgu. Sam proces magazynowania moczu i wypróżnień pęcherza jest bardzo złożony i zależy od wielu czynników.

Nie podała Pani na podstawie jakiego badania lekarz sugeruje obecność przerzutów w mózgu. Najdokładniejszym badaniem jest badanie MRI mózgu ewentualnie z podaniem kontrastu.
Podejrzenie przerzutów zobowiązuje do poszukiwania ogniska pierwotnego, a jeżeli zmiana jest niejasna w opisie radiologicznym to zazwyczaj wymaga kontroli po 1-3-6-12 miesiącach ( w zależności od podejrzeń).
proponuję zgłosić się do neurologa albo neurochirurga.