Czy przysiady i jazda na rowerze pomogą mi spalić tłuszcz?

mam problem..najlepiej teraz jeździć rowerem tak z miesiąc żeby spalić tłuszcz i dopiero przysiady czy rower + przysiady? bo mam problem ..

Lek. Marta Gryszkiewicz

Lepiej wykonywać różne ćwiczenia i tym samym wyrabiać różne partie mięśniowe.

Witam serdecznie,

Każdego rodzaju aktywność fizyczna przyczyni się do spalenia tkanki tłuszczowej. Ważne aby ruch był systematyczny. Najlepiej jak połączy Pani zarówno jazdę na rowerze i np następnego dnia przysiady.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk

Witam,
Najlepsze efekty daje połączenie treningu aerobowego (np.rower) i siłowego (np.przysiady). Nie pisze Pani o intensywności treningu, więc nie wiem czy mówimy o rekreacyjnej jeździe rowerem czy regularnym aerobowym treningu. Proszę pamiętać, że przysiady trenują określone partie ciała i aby efekt był równomierny najlepiej by było ćwiczyć różne partie ciała. Najkorzystniej jest połączyć aktywność fizyczną z racjonalnym żywieniem, wówczas efekty będą najlepsze, a co najważniejsze utrzymają się.
Pozdrawiam, Anna

Witam!

Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska