Czy retinoidy zewnętrzne wpływają na spłycanie blizn zanikowych po trądziku?

Po jakim czasie od zakończenia kuracji retinoidami-tretinoina, można skorzystać z zabiegu dermarollerem? Czy retinoidy zewnętrzne wpływają na spłycanie blizn zanikowych po trądziku?

Dzień dobry, od zakończenia kuracji należy odczekać minimum 3 miesiące, aby wykonać jaki kolwiek bardziej inwazyjny zabieg. W tym czasie można wykonać jedynie delikatne, nawilżająco-regenerujące zabiegi. Retinoidy nie spowodują zaniku blizn. W tym celu można wykonać zabiegu mezoterapii mikro igłowej medycznym urządzeniem, głęboko złuszczające peelingi chemiczne czy rf frakcyjny.

pozdrawiam serdecznie