Jak pozbyć się głębokich blizn po trądziku?

Witam. Mam bardzo duże i glebokie blizny po tradziku i chcialbym sie ich pozbyc. Chcialbym zapytac jaki laser ( lub ogolnie metoda) jest najbardziej skuteczna w eliminacji ich. W przeszłości mialem juz robione zabiegi Dermapenem plus jakies kwasy w jednym zabiegu ( razem chyba 4 takie zabiegi w odstepie miesiecznym) i prawie nic one nie dały. Pozdrawiam

Witam, nie napisał Pan jakie peelingi zostały wykonane u Pana. 4 zabiegi w odstępie miesięcznym to zbyt mało.

Powinno się wykonać peeling dobrany do rodzaju skóry np. Tca, pirogronowy, salicylowy w odstępach co 7-10 dni .Ilość zabiegów dobiera się indywidualnie do stanu skóry pacjenta wtedy teraia przynosi oczekiwane rezultaty. Można również wykonac zabiegi laserowe .Proszę udać się do lekarza medycyny estteycznej lub dermatologa na konsultację.

Dzień dobry,

,,Usunięcie" głębokich blizn potrądzikowych polega na systematycznym ich spłycaniu dzięki czemu w pewnym momencie staną się one niewidoczne. Do tego celu polecam zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego (Co2, fraxel) lub kwasy głęboko złuszczające. Najlepiej udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg dla Pana oraz określi mniej więcej potrzebną ilość zabiegów by osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Trzeba się liczyć z tym, iż im głębsze blizny tym zalecana większa ilość zabiegów, natomiast jest to kwestia indywidualna i o tym decyduje lekarz.

Pozdrawiam serdecznie.