Czy rozgryzienie tabletki wpływa na jej skuteczność?

Czy przypadkowe rozgryzienie tabletki antykoncepcyjnej a następnie jej połknięcie ma wpływ na działanie antykoncepcyjne?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Producent zaleca połykanie tabletki w całości popijając ją ewentualnie neutralnym płynem, najlepiej wodą mineralną. Jeżeli tabletka została przegryziona, ale połknięta w całości to nie ma powodu do niepokoju. Działanie antykoncepcyjne preparatu nie zostało zniesione.

Pozdrawiam