Rozgryzienie tabletki antykoncepcyjnej a skuteczność

witam, mam 21 lat . Dziś przez przypadek rozgryzłam 7 tabletkę antykoncepcyjną i ją połknęłam (chyba w całości) , po chwili ( ok 2 minut ) wziełam drugą z rezerwowego opakowania, bo nie wiedziałam jak postąpić w takiej sytuacji... Czy nie zmniejszyło to ochrony antykoncepcyjnej? Pytam, ponieważ tabletki biorę od niedawna. Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam!

Witam. Rozgryzienie tabletki antykoncepcyjnej nie ma wpływu na jej skuteczność, nie ma powodów do niepokoju.