Czy RTG może być niebezpieczne dla organizmu?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy mam się czym martwić :) Mianowicie w ciągu 8 miesięcy miałam zrobione 6 zdjęć RTG. Najpierw RTG klatki piersiowej ze względu na bardzo męczący i przedłużający się kaszel ból w klatce - wyszło ok,tydzień później ze względu na ten ból w klatce miałam "cyknięte" 2 zdjęcia kręgosłupa - okazało się że mam zwyrodnienie stąd te dziwne bóle. Pare dni temu miałam wypadek z udziałem stopy ,obawiałam się ze jest złamana. Ortopeda zlecił 3 zdjęcia rtg. Łącznie 6 zdjęć w ciągu 8 miesięcy. Chciałabym się dowiedzieć czy taka ilość nie jest za bardzo obciążająca dla organizmu? Trochę się martwię, pozdrawiam

Witam serdecznie,

Ilość zdjęć RTG wykonanych ze wskazań medycznych, nie jest obciążająca dla Pani organizmu.

Pozdrawiam.