Czy rumianek pomaga na trądzik?

Czesc mam 17 lat....czy myjac twarz rumiankiem rano i wieczorem..pomoze pozbyc sie tradziku??........i mam jeszcze jedno pytanie..jakie wody mineralne pic to skory tradzikowej wiem ze nie gazowana..ale prosze podac nazwe wod mineralnych......dzieki..za odpowiedz

Witam,

Mycie twarzy rumiankiem nie wyleczy trądziku. Zeleżnie od nasilenia zmian potrzebne jest odpowiednie, dobrane przez dermatologa leczenie.
Woda mineralna to oczywiście najlepszy i najzdrowszy napój. Nie ma znaczenia, jakiej firmy wodę mineralną wybierzesz, ważne, by nie była to tzw. woda smakowa, tylko naturalna, mineralna, bez dodatków.

Pozdrawiam serdecznie

Rumianek nie wyleczy trądizku.Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.