Czy rumianek pomaga na trądzik?

Czesc mam 17 lat....czy myjac twarz rumiankiem rano i wieczorem..pomoze pozbyc sie tradziku??........i mam jeszcze jedno pytanie..jakie wody mineralne pic to skory tradzikowej wiem ze nie gazowana..ale prosze podac nazwe wod mineralnych......dzieki..za odpowiedz

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam,

Mycie twarzy rumiankiem nie wyleczy trądziku. Zeleżnie od nasilenia zmian potrzebne jest odpowiednie, dobrane przez dermatologa leczenie.
Woda mineralna to oczywiście najlepszy i najzdrowszy napój. Nie ma znaczenia, jakiej firmy wodę mineralną wybierzesz, ważne, by nie była to tzw. woda smakowa, tylko naturalna, mineralna, bez dodatków.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Rumianek nie wyleczy trądizku.Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty